بانک آگهی مشاغل ایران
بانک آگهی مشاغل ایران

10 عادت روزانه افراد موفق

شما باید این عادت های بعد از کار افراد بسیار موفق را انتخاب کنید.

نکات انگیزشی لازم نیست فقط به حرفه شما محدود شود! عادت‌های بعد از کار افراد بسیار موفق را بررسی کنید و ببینید که چگونه می‌توانید زندگی خود را هنگام تعطیل بودن ساعت تغییر دهید.

1. جنبه خلاق خود را کشف کنید

هنگام ترک دفتر، لباس‌های محدود کننده، میز و رایانه را کنار بگذارید. لباس راحتی دلخواه خود را بپوشید و برای کشف جنبه خلاقانه خود آماده شوید! دوست دارید نقاشی کنید یا طراحی کنید؟ روی میز یا کف پهن کنید و مدتی را برای طراحی و سایه گذاری بگذرانید. آیا شما روی رمان بزرگ کار می‌کنید؟ یک ساعت یا دو ساعت بعد از کار برای نوشتن یک فصل وقت بگذارید. یک ساز را تمرین کنید و یا فیلم‌های تخیلی را تماشا کنید، هر کاری را که به خیال شما جالب است انجام دهید! وقت گذاشتن برای کشف جنبه خلاقیت شما باعث می‌شود تا بر خلاف کار خودتان در ارتباط با خود واقعی‌تان احساس ارتباط بیشتری داشته باشید و این به نوبه خود باعث می‌شود هنگام روز کار در شما احساس طراوت و انگیزه بیشتری داشته باشد.

2. وقت خود را در فضای بیرون بگذرانید

هوای تازه و ورزش به شما کمک می‌کند بعد از یک روز خسته کننده احساس خوبی داشته باشید. هر دو این موارد باعث می‌شود خون شما جاری شود و شما را از سقوط روی مبل به محض ورود به خانه باز نگه دارد. افزایش جریان خون و ضربان قلب به شما الهام بخش خواهد بود که به محض ورود به خانه روی کارهای دیگر کار کنید، خواه کارهای خوبی باشد، خلاقانه و نیازمند تلاش، یا صرف وقت با خانواده.

3. به ورزش های فیزیکی بپردازید.

10 عادت روزانه افراد موفق

گذراندن وقت در خارج به خودی خود، خوب است. اما بازی کردن یک ورزش جسمی خواستار بخش‌های دیگر شما است. بیشتر ورزش‌هایی که از نظر جسمی خواستار ورزش هستند، شرکای ورزشی یا تیمی است، مثل تنیس یا بسکتبال، بنابراین شما هم وقتی بازی می‌کنید، معاشرت خواهید کرد و با هم کار خواهید کرد.

4. بیشتر بخوابید.

چه کسی عاشق چرت زدن بعد از ظهر نیست؟ خواب بیشتر باعث می‌شود تا بعدا در روز احساس شادابی بیشتری داشته باشید و حتی صبح روز بعد خوابیدن خیلی راحت‌تر شود. این که آیا شما مجبور هستید زودتر به رختخواب بروید یا در برخی از چرت زدن های کوتاه در طول روز بخوابید، حتما هشت ساعت خواب کامل خود را در روز می‌گیرید.

5. با خانواده خود درگیر شوید.

وقت خانواده چیزی است که اغلب برنامه ریزی می‌شود زیرا می‌دانید که آنها همیشه در اطراف حلق آویز هستند. به جای این که این کار را به طور کامل انجام دهید، وقت خود را در کنار خانواده قرار دهید. حتی اگر مجبور شوید روزهای قبل را برای صرف شام و یا تماشای فیلم برنامه ریزی کنید، این کار را انجام دهید و اجازه ندهید هیچ چیزی این برنامه‌ها را تغییر دهد. گذراندن وقت و صحبت با برخی از افرادی که شما را به بهترین وجه می‌شناسند باعث می‌شود احساس جوانی کنید.

6. برای تعطیلات برنامه ریزی کنید.

10 عادت روزانه افراد موفق

چه چیزی طراوت انگیزتر و پرتحرک تر از رفتن به تعطیلات است؟ دانستن این که از مشکل روزانه استراحت می‌کنید کافی است تا شما را به سخت ترین هفته کار برساند. ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما حتی برنامه ریزی یک تعطیلات ممکن است به شما کمک کند تا یک اشاره‌ای به این آزادی داشته باشید. مکان‌های تحقیقاتی که مایل به بازدید از آنها هستید، در دسترس بودن هتل را بررسی کنید، ببینید چه تورهای دیدنی و موزه‌هایی از شهر ارائه می‌دهد. حتی اگر نمی‌توانید سفر را همین حالا انجام دهید، هیجان دارید که برنامه ریزی کنید و می‌توانید یادداشت‌های خود را تا زمان تعطیل کردن صرفه جویی کنید!

7. یک رمان بخوانید.

خواندن یک روش عالی برای چشم پوشی است زیرا شما در حال فرار از زندگی خودتان هستید تا در مورد شخص دیگری بخوانید. شما می‌توانید به کشورهای دیگر سفر کرده و بدون ترک مبل خود در آنجا زندگی کنید. شما می‌توانید چیزهای جدیدی درباره فرهنگ‌ها و شیوه‌های زندگی دیگران بیاموزید حتی اگر آن را تحقق ندهید زیرا در حال خواندن خوب هستید.

8. از آشپزی شام لذت ببرید.

پخت و پز شام می‌تواند به عنوان دردسر به نظر برسد که مجبور باشید پس از گذاشتن یک روز طولانی در محل کار، آن را انجام دهید. شما باید غذا را برنامه ریزی کنید، آن را بپزید، آن را سرو کنید و بعد از آن تمیز کنید. به جای فکر کردن به عنوان یک دردسر، از تجربه لذت ببرید! غذایی را برنامه ریزی کنید که سالم باشد و هوس شما را برآورده کند. به خانواده خود کمک کنید تا در انجام وظایف به شما کمک کنند تا کارآمدتر شود و شما باید وقت خود را در کنار هم سپری کنید. اگر همه به پاکسازی کمک می‌کنند، شام دردسر نخواهد بود، شما باید در کنار هم باشید و در حین انجام این کار از یک غذای خوشمزه لذت ببرید!

9. مدیتیشن کنید.

به راحتی می‌توانید ذهن خود را پاک کنید، اما هرچه بیشتر تمرین کنید، بهتر می‌توانید به آن رسیدگی کنید. صبح‌ها قبل از کار و عصرها قبل از رفتن به رختخواب وقت بگذارید و بنشینید و بگذارید روز بر شما شسته شود. به آنچه اتفاق افتاده یا رخ نداده است بپردازید. به همه کاری که باید فردا انجام دهید فکر نکنید. فقط در لحظه باشید، ببینید افکار شما کجا را به شما منتقل می‌کنند و آرامش داشته باشند.

10. صبح ها خودتان از خواب بیدار شوید.

هیچ کس دوست ندارد صبح‌ها صدای زنگ هشدار را بشنود، اما بیدار شدن خودکار صبح‌ها در مورد شما می تواند این صدا را کمی شیرین تر کند. وقتی خود را خواب بیدار شوید، از قهوه و یک صبحانه خوب لذت ببرید تا شروع مناسبی برای روز خود داشته باشید. از کاری که باید در آن روز انجام دهید، دچار حیرت نشوید، کارهایی را اختصاص ندهید یا اجازه ندهید اعضای خانواده‌تان به شما انرزی منفی تزریق کنند. وقتی همه از خواب بیدار شدند، همه را به آرامش تشویق کنید و ببینید که چگونه این امر به تنظیم لحن روز شما کمک می‌کند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید