بانک آگهی مشاغل ایران
بانک آگهی مشاغل ایران

15 دلیل شخصیتی موثر در بیکاری (قسمت دوم)

بیکاری چیست؟

بیکاری اصطلاحی است به اشخاصی که شاغل هستند و به دنبال شغل هستند اما قادر به یافتن شغل نیستند. علاوه بر این، این افراد در نیروی کار یا مجموعه افرادی هستند که برای کار در دسترس هستند که شغل مناسبی ندارند. معمولا با توجه به نرخ بیکاری که تعداد افراد بیکار را به تعداد افراد شاغل تقسیم می‌کند، اندازه گیری می‌شود، بیکاری یکی از شاخص های وضعیت اقتصاد است. دلایلی برای این وجود دارد که شما هنوز بیکار هستید( قسمت اول ) 15 دلیل شخصیتی که موثر بر بیکاری افراد است را در زیر به آن اشاره میکنیم؟

1. بازگشت به عقب:

فردی که دارای نگرش عقب افتاده است و کسی که کار خود را جدی نمی گیرد، اغلب تنبل به حساب می آید. اگر در مصاحبه ای با نگرانی خلاف واقع و از خود راضی قدم بردارید، احتمال زیاد وجود دارد که با کار کنار نیایید و بیشتر از این که مصاحبه شونده شما را استخدام نکند خودتان بیرون بروید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که اشتیاق خود را نسبت به شرکت و همچنین در مورد زمینه های مختلفی که به آنها علاقه دارید نشان می دهید.

2. شما هنوز در روزهای بچگی خود هستید:

هیچ کس دوست ندارد بچه‌ای استخدام کند. همه ما در طول روزهای دانشکده خود از تفریح ​​و سرگرمی برخوردار بوده ایم، اما زمان بزرگ شدن است خصوصا در مصاحبه شغلی. اگر هنوز یک پا در دانشگاه و یک پای دیگر در دنیای واقعی دارید، به شما نشان داده می شود. بنابراین زمان آن فرا رسیده است که به بی دقتی پایبند باشیم و آماده شدن برای یک فرد مسئول بشویم.

 

15 دلیل شخصیتی موثر در بیکاری (قسمت دوم)

3. شما یک خال کوبی دارید:

خال کوبی که در مکانی انجام می شود که بسیار قابل مشاهده است یکی از برجسته ترین نشانه های غیر حرفه ای بودن است. جوانان ممکن است با خال کوبی ها حال خوبی داشته باشند اما نسل های قدیمی که معمولا مصاحبه شونده هستند هنوز حس خوبی به آن ندارد. بنابراین به محض دیدن خال کوبی خود لبخندی بر چهره آنها تعجب نکنید و البته شما حتی برای صلاحیت در نظر گرفته نمی شوید، هر چقدر هم که صلاحیت خود را داشته باشید.

4. ظاهر خود را جدی نمی گیرید:

بسیار مهم است که در یک مصاحبه رسمی و خوشتیپ و منظم به نظر برسید. موهای محکم و گسسته نه تنها باعث می شود که شما مانند یک فرد سازمان یافته نباشید بلکه مصاحبه کنندگان را درک می کنند که شما در مورد کار جدی نیستید. بنابراین همیشه بهتر است نگاهی تمیز و قابل استفاده داشته باشید که مصاحبه کنندگان از ظاهر شما احساس خوبی داشته باشند. همچنین در هنگام مصاحبه، لباس پوشیدن در فرم ها بسیار مهم است. لباس رسمی حرفه ای بودن را از بین می برد و درک جدی در ذهن مصاحبه کنندگان می کند.

5. شما یک بچه لوس بوده اید:

از زمان به دنیا آمدن، والدین شما هر آنچه لازم دارید به شما دادند. شما همیشه برای همه چیز به آنها وابسته بودید و اکنون زمانی است که از دانشگاه خارج شده اید و باید به دنبال شغل باشید. با این حال، اگر به مصاحبه با نگرش «من محبوب مورد علاقه پدرم هستم»، به عنوان یک کودک بزرگسالی درک می شوید و در نهایت کار را از دست خواهید داد. بنابراین وقت آن است که روی خود بایستید و مسیری برای موفقیت قدم بگذارید.

6. شما راستگو نیستید:

شما دروغ می گویید هر شرکت به کارمندان صادقانه و وفاداری احتیاج دارد که صادقانه تمام تلاش خود را به کار می بندند تا بهترین تلاش خود را برای این شرکت انجام دهند. اما دروغگویی چیزی است که هرگز در بخش های شرکتی قابل تحمل نیست. اگر مصاحبه کنندگان حتى حاشیه دروغگویی شما را بدست آورند، بدون توجه به اینکه شما چقدر واجد شرایط باشید، استخدام نخواهید شد.

 

7. شما افسرده هستید:

دلایل افسردگی می تواند هر چیزی باشد، شاید شما توسط شرکت سابق خود اخراج شده باشید یا یک مشکل شخصی داشته باشید. هر کس سهم خود را از مشکلات زندگی خود دارد اما افراد بالغ و حرفه ای می دانند چگونه بدون توجه کردن با آنها کنار بیایند. بسیار مهم است که مباحث شخصی را که به نظر می رسد در طول مصاحبه ها نگران نباشید، حذف نکنید زیرا هیچ کس علاقه ای به مشکلات شما ندارد. گفتن مشکلات خود در مقابل غریبه ها، شما را ساده و نابالغ تلقی خواهند کرد. شرکت ها می خواهند افرادی که می دانند چگونه زندگی شخصی و حرفه ای خود را از یکدیگر جدا کنند.

15 دلیل شخصیتی موثر در بیکاری (قسمت دوم)

8. شما عصبانی هستید:

شما به خاطر همه مشکلی که دارید از دنیا عصبانی هستید. شما از رئیس خود برای اخراج عصبانی هستید و از همه چیز در زندگی عصبانی هستید. هیچ کس احتیاج به یک گریه کننده ندارد و حتی اگر به کار خود پایان دهید، غم و اندوه شما را از آن دور می کند. این نشانگر حرفه ای بودن و تفکر سریع در کنار پذیرش خطاها است. بنابراین از عصبانیت خود خلاص شوید و مراقب خود باشید که از نردبان بالا بروید.

9. خیلی زیاد انتظار دارید:

اگر در روز مصاحبه  به آنها در مورد قدرتها و مزایایی که انتظار دریافت آن را دارید، بگویید، ممکن است شما نیز یک دوست خوب به این کار بزنید. افرادی که تجربه کمتری دارند نباید مصاحبه کننده ها را با انتظارات و خواسته های خود بمباران کنند، زیرا ممکن است آن را بی ادب و نامتعارف بدانند.

10. شما حریص هستید:

بدون پول می توانید به مصاحبه بروید و برای خدمات خود قیمت ثابت قید کنید. شما تازه فارغ التحصیل دانشگاه هستید و فکر می کنید برای تحقق هوی و هوس خود به آنقدر سزاوار هستید و به آن احتیاج دارید. خوب، بهتر است شما باید در خانه بمانید و تماشا کنید. هرگز هنگام اشتغال، حریص نباشید، به خصوص وقتی که یک مبتدی هستید. همیشه بهتر است هرچه را که می دهند بخواهید، مخصوصا اگر تازه تر باشید. با افزایش تعداد متقاضیان، یافتن مشاغل مناسب با همه مزخرفات دشوار است.

15 دلیل شخصیتی موثر در بیکاری (قسمت دوم)

11. شما زیاد صحبت می کنید:

مصاحبه معمولا یک جلسه پرسش و پاسخ است. جایی که هر دو طرف به طور ضروری صحبت می کنند. اگر فکر می کردید آن را به عنوان یک عرصه سخنرانی و مکانی که می توانید در مورد تمام علایق و مدارک تحصیلی خود فریاد بزنید ، مطمئنا اشتباه و بیکار هستید. اطمینان حاصل کنید که فقط وقتی از شما خواسته شده صحبت کنید و پاسخ ها را کوتاه و تا حدی حفظ کنید. افرادی که زیاد صحبت می کنند به خصوص در یک محیط حرفه ای به عنوان افرادی شناخته می شوند که به اسرار اعتماد ندارند و قبل از صحبت دو بار فکر نمی کنند. این می تواند به بسیاری از تصمیمات بد تجاری منجر شود و شرکت ممکن است متحمل ضرر شود.

12. شما سیگاری هستید:

برای افراد بسیار آسان است که علائم سیگار کشیدن را در فرد مشاهده کنید. این امر به ویژه برای شرکت ها آسان است زیرا حتی در جلب توجه جزئیات نیز بهتر هستند. به عنوان مثال، اگر فردی سیگاری باشد، دچار تنفس ناشی از دود می شود و لب های تیره ای خواهد داشت، چشمان او تا حدودی قرمز رنگ و انگشتان دست ممکن است موج بخورد. بنابراین اگر در لیست سرگرمی های خود سیگار می کشید می دانید که چرا قبلا شاغل نیستید. استعمال زنجیره ای در بیشتر شرکت ها به عنوان یک عادت فراموش نشدنی تلقی می شود. بنابراین شما ممکن است قبل از مصاحبه بعدی خود، ترک آن را در نظر بگیرید.

13. شما در دست دادن سست هستید:

این جمله قدیمی است که یک دست محکم در مورد شخصیت فرد حرف های زیادی می زند. مصاحبه کنندگان نیز تمایل دارند که بستگی به دست گرفتن داشته باشند زیرا این اولین شکل از تلاش شخصی با کارمند آینده است. لرزش دست محکم درباره شخص صحبت می کند و شخصیت او را به تصویر می کشد.

14. شما نمی توانید ارتباط برقرار کنید:

اگر در مقابل مصاحبه کننده نشسته باشید و به سادگی بله یا خیر پاسخ دهید، مطمئنا واجد شرایط کار نیستید. این یک آژانس نیست بلکه یک شرکت حرفه ای است که مهارت های ارتباطی از همه مهم تر است. بنابراین بیاموزید که صحبت کنید و بدانید که چه وقت باید کیسه کار را بیان کنید.

15. شما گریزان هستید:

وقتی در مورد برخی از سوالات ترفند از شما سوال می شود، مهم است که صادق باشید نه اینکه فقط به جوابهای میلیون بار استفاده شده بپردازید. اگر در مورد نقاط ضعف خود از شما سوال شده باشد، بهتر است صادق باشید و به مصاحبه شونده بگویید به جای اینکه مانند شما بی عیب و نقص عمل کند، چند نفر از آنها را به آن بگویید. مصاحبه کنندگان به اندازه کافی باهوش هستند که از چنین فرارهایی دست بر ندارند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .