بانک آگهی مشاغل ایران
بانک آگهی مشاغل ایران

15 دلیلی که هنوز بیکار هستید (قسمت اول)

بیکاری مانند یک پدیده در حال شعله‌ور شدن در جهان است. با افزایش مداوم جمعیت و تعداد کم مشاغل موجود، بیکاری یکی از مشکلات عمده طبقه کارمند است. برخی از دلایل برتر بیکاری را در اینجا بدانید.

دلایل مهم بیکاری:

دلایل اصلی بیکاری ممکن است متفاوت باشد اما موارد خاصی وجود دارد که ریشه آن است که فرد برای مدت طولانی بیکار بماند. در این عصر رقابت سفت و سخت و هرکسی که فقط به مهارت‌های شغلی شخص علاقه‌مند باشد حتی بهترین تحصیلات می‌تواند در بعضی مواقع نابغه‌ای را به هیچ وجه بدست نیاورد.

بنابراین به جای اینکه لیستی از کارهایی را که باید برای اشتغال به کار ببندید، در اینجا لیستی آورده شده است که مواردی را که ممکن است مصاحبه کننده باشد و چیزهایی که بیشتر مصاحبه شوندگان حتی آن را مشکلی نمی‌دانند، ذکر می‌کند.

1. رزومه شما دارای اصطلاحات حرفه‌ای بسیاری است:

قرار است یک رزومه نشانگر شما باشد و فقط باید از جزئیات دقیق و مختصر تشکیل شود. یک رزومه طولانی و با اصطلاحات حرفه‌ای بسیاری، اولین کسی که آن را ببیند در سطل زباله می‌فرستد. همچنین، اثبات رزومه و اصلاح تمام اشتباهات تایپی و جملات غلط به لحاظ گرامری مهم است. به یاد داشته باشید که رزومه شما اولین بخش اطلاعاتی است که ارسال می‌کنید. این کار باید کامل و برای رسیدن به هدف باشد.

2. شما واقعا در مورد شغل مطمئن نیستید:

اگر در مورد شغلی که درخواست کرده‌اید مطمئن نیستید، در مصاحبه شما مصاحبه کننده آن را مشاهده می‌کند. عدم علاقه به کار شرکت و عدم تمایل به دانستن بیشتر در مورد نحوه انجام کار برخی از مواردی است که باعث عدم علاقه شما می‌شود. این نه تنها وقت مصاحبه کننده بلکه زمان شما را نیز هدر می‌دهد. مصاحبه‌گرها وقتی صحبت از الگوهای رفتاری افراد به ویژه کسانی که با آنها مصاحبه می‌کنند بسیار باهوش هستند. بنابراین اگر ببینند که شما در مورد شغل مطمئن نیستید، قطعا اخراج خواهید شد.

15 دلیلی که هنوز بیکار هستید

3. شما به عنوان یک شخص سردرگم مطرح می‌شوید:

اگر در رزومه خود درباره علاقه‌های خاصی بنویسید و در ضمن مصاحبه کنید، برخی از موارد متناقض را می‌گویید، احتمالا مصاحبه‌گرها این احتمال را می‌دهد که شما را به عنوان فردی گیج درک کنند که هیچ ساختاری نسبت به افکارش نداشته باشد. چنین افرادی به اندازه کافی بالغ برای تحمل فشارهای مختلف کاری در نظر گرفته نمی‌شوند و با ارائه این تصویر از خودتان ممکن است در نهایت کار خود را از دست بدهید.

4. شما بیش از حد واجد شرایط هستید:

خوب است که دانش در مورد چیزهای مختلف داشته باشید، اما داشتن صلاحیت در شغل کاری است که مصاحبه کنندگان بسیار کمی از آن قدردانی می‌کنند. اگر یک دهه تجربه دارید و متقاضی تازه کار هستید، احتمال رد شدن وجود دارد. از آنجا که این شرکت ممکن است نیاز به تازه کار داشته باشد که بتواند مطابق خواست و نیاز خود قالب بگیرد. بیشتر این احتمال زیاد وجود دارد که شما مدت زمان طولانی در همان موقعیت باقی نمانید.

5. شما ضعیف مصاحبه می‌کنید:

یکی از خصوصیات اساسی که هر شرکتی به یک کارمند احتیاج دارد مهارت‌های ارتباطی خوبی است. شخصی که مایل و مشتاق به دانستن چیزهای بیشتر است، زبان بدن دارد که همه این خصوصیات را توصیف می‌کند. مصاحبه اولین و اصلی‌ترین تست است که ویژگی‌های رفتاری و روانی شما را برای مصاحبه کننده توضیح می‌دهد. اگر نمی‌دانید چگونه صحبت کنید و یا به طریقی رفتار کنید که در دنیای رسمی مورد نیاز است، احتمال اینکه درب به شما نشان داده شود، بسیار زیاد است.

6. شما به اندازه کافی اجتماعی نیستید:

در دنیای دیجیتال ارتباط برقرار کردن با افراد مناسب در همه زمان‌ها بسیار مهم است. شبکه‌های اجتماعی به بسیاری از مشاغل رویایی در زمین کمک کرده است که یک وضعیت برنده برای کارمندان و همچنین شرکت بود. اگر به اندازه کافی در شبکه‌های اجتماعی نباشید، ممکن است شما را از آگاهی از دسترس بودن فرصت خاص شغلی آگاه کنید. بنابراین زمان آن فرا رسیده است که شبکه را داشته باشید و از اینترنت و مزایای آن استفاده کاملی کنید.

15 دلیلی که هنوز بیکار هستید (قسمت اول)

7. شما مدارک خود را در اختیار ندارید:

یکی از بارزترین دلایل بیکار ماندن می‌تواند این باشد که شما مدارک خود را مرتب نکرده‌اید و آن‌ها را به ترتیب نگه نداشته‌اید. در طول مصاحبه، بارها ممکن است مصاحبه‌کننده گواهی صلاحیت را که در رزومه خود ذکر کرده‌اید، بخواهد. برای مرتب کردن هر یک از مدارک براساس آن، کار مهمی در نظر گرفته شده است. این کمک می‌کند تا پرونده به صورت حضوری دیده شود و به مصاحبه شونده تصویر مثبتی در ذهن مصاحبه کننده ارائه شود.

8. شما همه کاره هستید اما استاد هیچ کس نیستید:

این احتمال وجود دارد که شما ممکن است از هر موضوعی که چشمان  را به خود جلب کرده است آگاهی داشته باشید اما در مورد هر موضوع خاص واقعا اطلاعاتی ندارید. در ضمن انتخاب یک حرفه، مهم است که در مورد اهداف شفاف باشید و نیاز به جذب هرچه بیشتر دانش در مورد موضوع خاص است. همیشه بهتر است در هر شرکتی یک استاد داشته باشید.

9. نگرش شما ناخوشایند است:

افرادی که دارای نگرش بد هستند، از داشتن محیط اطراف لذت ندارند. مهم نیست که چقدر آن‌ها از رفتار بد خود اطمینان داشته باشند، مطمئنا به عنوان مانعی در توسعه بنگاه عمل خواهند کرد. شرکت‌ها همیشه تمایل دارند تا افراد با ارتعاشات خوب استخدام شوند که مثبت است و باعث ایجاد روابط خوب کاری می‌شود. افراد دارای تفکر مثبت تمایل و اشتیاق بیشتری برای یادگیری چیزهای جدید دارند و همچنین خوشحال می‌شود که در کنار آن‌ها کار کنید.

10. شما افراد را دور می‌زنید:

کار در مصاحبه‌ها، مصاحبه‌کننده به سوالات خاصی بستگی دارد که می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا درک کنند که این شغل چقدر مهم است و چقدر جدی مورد توجه قرار گرفته‌است . اگر فرد دور می‌زند و سعی می‌کند از سوالات مختلفی که توسط مصاحبه‌کننده مهم تلقی می‌شوند اجتناب کند، او به عنوان فردی که از مسوولیت خود فرار می‌کند و بار دیگر عذرخواهی می‌کند، فکر می‌کند.

11. شما آماده نیستید:

رفتن به مصاحبه بدون دانستن چیزی در مورد شرکت به همان خوبی است که نیازی به مصاحبه ندارید. این وقت شما و مصاحبه کننده شما را تلف می‌کند. با بسیاری از کاندیداهای دیگر که بسیار آمادگی دارند و همچنین بسیار واجد شرایط هستند، دیگر فرصتی برای جبران مشاغل مورد نظر خود نخواهید داشت.

12. بخش مهمی از روند مصاحبه را از دست دادید:

انتخاب کاندیدای مناسب برای یک کار موانع بسیاری دارد. سطوح مختلف مصاحبه وجود دارد که شرکت می‌تواند شایسته‌ترین کارمند را پیدا کند. اگر یک سطح مصاحبه را از دست دادید و خواستار حضور در سطح دیگری هستید، مودبانه اما محکم رد خواهید شد. غیر حرفه ای است که هر سطح مراحل مصاحبه را از دست بدهید و این باعث بیکاری شما می‌شود.

13. عدم اعتماد به نفس:

مطمئن شوید که مصاحبه بدون سوال انجام می‌شود که شما را دچار مشکل می‌کند. این روشی است برای مشاهده چگونگی اطمینان او نسبت به خودش. عدم اعتماد به نفس یک ویژگی غیر تحمل برای هر کارمند است و این مطمئنا شما را بیکار خواهد کرد.

14. شما درخواست شغل کردید و هیچ آگاهی از آن ندارید:

یکی از مواردی که مصاحبه کننده‌های بیشتر از همه دارند، افرادی هستند که برای مصاحبه می‌آیند و حتی از راه دور هم برای این کار صلاحیت ندارند. شما را در مقابل کارفرمایان بالقوه قرار می‌دهد زیرا ممکن است جای خالی دیگری در همان شرکتی باشد که در آینده درخواست کرده‌اید.

15. شما مشخصات عمومی ندارید:

در عصر پس انداز اینترنت، محلی که افراد به دنبال افراد دیگر هستند، سایت‌های مختلف در شبکه های اجتماعی است. اطمینان حاصل کنید که حداقل در شناخته شده ترین سایت‌های شبکه، پروفایل خوبی دارید و مطمئن شوید که به روزرسانی های ناخوشایند را ارسال نمی‌کنید تا آن‌ها از شما فرار کنند. با کوچکتر شدن دنیای عظیم روز، مهم است که مارک خود را بسازید و اگر کار جهشی در دنیایی باشد که همیشه مشغول ایجاد ثروت برای خود باشد، یک گام جلوتر است.

(برای خواندن ادامه این قسمت به مقاله 15 دلیل شخصیتی موثر در بیکاری (قسمت دوم) مراجه کنید)

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .