بانک آگهی مشاغل ایران
بانک آگهی مشاغل ایران

35 راه شاد بودن در محل کار

ما توصیه‌هایی در مورد این که چطور باید موثرتر و سخت‌تر کار کنیم را مطالعه کرده‌ایم. اما در نهایت، سلامت ذهنی ما به همان اندازه که اسناد و صفحات گسترده ما از آن ایمیل می‌زنیم، مهم است. بنابراین، چگونه ما بطور موثر این خط را بین فردی حرفه‌ای و شخصی سالم راه می‌اندازیم؟
این 35 روش برای شادتر بودن در اداره را بررسی کنید از چیزهایی که در حال حاضر می‌توانید انجام دهید تا کارهایی که باید در سال آینده برای رفاه طولانی‌مدت انجام دهید.

کارهای که باید همین الان شروع به انجام آن کنید.

1. به خودتان پاداش های سرگرم کننده ای بدهید.

اگر عاشق چیزهایی نیستید که در لیست کارهای انجام شده در مقابل شما هستند، سعی کنید خود را با رشوه دادن اساسی تشویق کنید. درمورد این موارد فکر کنید: «اگر این گزارش را تمام کنم، می‌توانم یک کیک را از جایی که در خیابان قرار دارد تهیه کنم» یا «من می‌توانم امشب به همراه دوستانم به یک ساعت شاد بروم، اما فقط اگر این ارائه را تمام کنم.» شما حتی می‌توانید یک کوزه پاداش برای ایجاد انگیزه برای هفته‌های آینده ایجاد کنید!

2. مثل بچه، بازی کنید.

بازی کردن مانند یک کودک بسیار خوب، با این کار بیش از حد دیوانه نشوید( شما هنوز می‌خواهید که رئیس تان شما را جدی بگیرد )، اما گرفتن چند دقیقه برای دور کردن از میز و بازی می‌تواند به طور جدی شما را از یک دست‌انداز بیرون بکشد. بازی کردن با کمی گل، یا نگه داشتن یک اسباب‌بازی یا پازل کوچک روی میزتان برای چند دقیقه، می‌توانید ذهن شما را پاک کند و خلاقیت خود را به روش‌های شگفت‌انگیز برانگیزد. اگر به محلی برای شروع کار نیاز دارید این تمرین سه دقیقه‌ای را امتحان کنید.

3. خودتان برخی از گلها را بخرید.

گذشته از این واقعیت واضح که گل ها زیبا هستند و بوی شگفت انگیز می‌دهند، می‌توانند به سادگی با نگاه کردن به آنها احساس خوشبختی و پر انرژی تری داشته باشید. گل ها همچنین باعث افزایش خلاقیت و روشن تر کردن یک میز می‌شوند. بنابراین، یک دسته گل انتخاب کنید!

4. یک لیست موسیقی برای تقویت حالت خود ایجاد کنید.

موسیقی می‌تواند به طور جدی روحیه شما و بهره وری را در هنگام روزهای بد بهبود بخشد. بنابراین برخی از آهنگ های مورد علاقه خود را جمع کرده و از آنها برای ادامه روز استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، توصیه های میشل هووس را برای ایجاد لیست موسیقی نهایی کار بررسی کنید یا لیست‌های پخش پاپ مورد علاقه ما را بررسی کنید.

5. در طی آن یک مهمانی رقص برگزار کنید.

پس از ایجاد لیست های پخش، از آنها استفاده کنید تا به شما در رقص کمک کند! از هدفون استفاده کنید و یک میز کوچک رقص در خانه یا محل کار خود داشته باشید. شما با این کار خون را در قلب خود پمپاژ می‌کنید و انرژی خود را بالا می‌برید و می‌توانید به شما کمک کند اما کمی احساس شادتری کنید.

6. به اینترنت برگردید.

وقتی به کمی تقویت نیاز دارید، شرمنده نیستید که برای برخی از خنده ها یا حیوانات ناز به اینترنت روی آورید. یکی از سایت های موردعلاقه ما را امتحان کنید تا روز سختی را برای شما بدست آورد.

7. مدیتیشن کنید.

خوب، ما آن را دریافت می‌کنیم مراقبه یک کلمه کلیدی است. شما حتی ممکن است فکر کنید که کمی بیش از حد ارزیابی شده باشد، اما این بدان معنی نیست که اثرات آن واقعی نیستند. مطالعه ای که توسط دانشکده پزشکی هاروارد و مؤسسه Bender Neuroimaging در آلمان انجام شده است، نشان داد شرکت کننده هایی که هرگز مراقبه مدیتیشن را انجام نداده اند، اما شروع به کنترل عاطفی قوی تر و همچنین پیشرفت های ذهنی و عاطفی کرده‌اند. بنابراین، درب دفتر خود را ببندید یا در آن هدفون های خاموش کننده سر و صدا ببندید، 5 یا 10 دقیقه یک تایمر تنظیم کنید، چشمان خود را ببندید و فقط نفس بکشید.

8. قدم بزنید (مخصوصاً اگر هوای آفتابی باشد)

گاهی اوقات تنها کاری که برای تقویت روحیه شما در محل کار انجام می‌شود یک پیاده روی سریع در این محوطه است. پزشکان کلینیک مایو توضیح می‌دهند که پیاده روی نه تنها از نظر جسمی برای شما عالی است بلکه روحیه شما را نیز بالا می‌برد. آن همکار را که قصد گفتگو با آن را دارید، بگیرید و یک جلسه فعال در فضای باز برگزار کنید.

9. غذاهایی بخورید که باعث تقویت روحیه شما می شود.

اگر هنوز ناهار نخورده‌اید یا به دنبال میان وعده میزهای ظهر نیستید، مطمئن شوید که حداقل یکی از این 10 ماده مغذی را شامل می‌شود. آنها از نظر علمی ثابت شده اند که به تنظیم روحیه در سطح داخلی کمک می‌کنند. به علاوه، می‌توانید این مواد مغذی را در غذاهایی که دوست دارید پیدا کنید، بنابراین غذا خوردن خوشحال کننده است!

10. آب بنوشید.

این ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما نوشیدن آب اساساً به همه چیز کمک می‌کند. یک لیوان بلند H2O را روی میز خود نگه دارید. این به شما کمک می‌کند تا تمرکز و آبرسانی داشته باشید و با هرگونه سردرد مزاحم مبارزه می‌کنید. احساس شگفت انگیز خواهید کرد و چشم انداز دفتر شما بهبود می‌یابد.

11. فقط لبخند بزنید.

لبخند زدن باعث می‌شود احساس شادی بیشتری داشته باشید. به همین سادگی. تحقیقات نشان داده است که لبخند زدن، چه طبیعی و چه اجباری، باعث می‌شود مغز شما آن واکنش جسمی را مثبت ارزیابی کند و سپس هر فعالیتی را که انجام می دهید لذت بخش باشد تشخیص خواهد داد. بنابراین، در حالی که در حال تهیه گزارش هستید، لبخند بزنید.

35 راه شاد بودن در محل کار

کارهای که باید این هفته شروع به انجام آن کنید.

12. قهوه را کنار بگذارید و به جای آن، قبل از تمرین ورزش کنید.

نه تنها هر روز در حدود 4 دلار پس انداز آن می‌توانید صرفه جویی کنید، اما بدن شما به دلیل فعالیت طولانی مدت از شما تشکر خواهد کرد. ورزش قبل از کار ثابت کرده است که به بهبود انرژی در طول روز کمک می‌کند. انرژی بیشتر به معنای بهره وری بیشتر است، بنابراین امشب کار اضافی خود را در خانه خود فراموش کنید، زیرا در جایی که متعلق به آن است درست است که انجام شود.

13. کمک به یک همکار

تحقیقات همچنان نشان می‌دهد که نوع دوستی، کمک به دیگران در واقع باعث می‌شود احساس خوشبختی کنیم. هنگامی که وام دادن به یک همکار نیازمند را در اولویت قرار می‌دهید، در واقع در حال ایجاد یک سیستم پاداش ذهنی سالم برای خود هستید که باعث افزایش رضایتمندی از خود می‌شود. بنابراین، پیش بروید، 10 دقیقه برای کمک به آن پروژه دشوار وقت بگذارید و اثرات ماندگار را در تمام هفته احساس کنید.

14. رفت و آمد خود را صرف فکر کردن در مورد 3 اتفاق خوب امروز کنید.

فکر کردن در مورد آنچه که از آن سپاسگزار هستید و خیلی واضح با شناسایی آن چیزها ثابت شده است که مزایای جسمی، روانی، عاطفی و حتی جسمی را ارائه می‌دهد (به فکر بهتر خوابیدن، کمتر بیماری و خوشبختی بهتر باشید).

15. خودتان یک لیوان سرگرم کننده بخرید.

این ساده ترین پیشنهادی است که در لیست ما قرار دارد: برای خودتان یک لیوان بگیرید که باعث می‌شود لبخند بزنید.

16. مقداری TLC با کیفیت به فضای کار خود اختصاص دهید.

وقتی شما در یک اتاقک کار می‌کنید، به فضای کار خود کمی کیفیت دهید، زمان آن فرارسیده است که به کار خود ادامه دهید! برای فضای خود خلاق شوید و بیش‌ترین استفاده را از آن بکنید. اگر شما یک منطقه را با دیگران تقسیم کنید، آن‌ها را نیز درگیر کنید. با این تجربه به عنوان یک تجربه پیوند یاد کنید و همسایگان خود را بهتر بشناسید.

17. 20 دقیقه در روز برای کارهای شخصی خود را کنار بگذارید.

همه ما مسئولیت های شخصی داریم که باید در آن شرکت کنیم. اما گاهی اوقات، آن فکرهای فشرده در مغز شما لکه دار می‌شوند و به زودی اضطراب به دنبال می‌آید. بنابراین، فقط 20 دقیقه در روز را برای انجام چند وظیفه شخصی فشرده در نظر بگیرید. این که آیا برنامه رزرو شام را برای روز تولد بهترین دوست خود انجام داده اید، تعیین زمان شخصی شما می‌تواند به شما کمک کند احساس راحتی بیشتری داشته باشید و به راحتی شادتر در مطب باشید.

18. ارزش خود را به خاطر بسپار.

کیت وایت، سردبیر و کارشناس حرفه ای سابق کیهانوپولیتی، پیشنهاد می‌کند: «وقتی دچار سوختگی می‌شوید، یادآوری این مسئله دشوار است که چرا انجام می‌دهید. مدتی را کنار بگذارید تا در مورد پروژه ها و دستاوردهای گذشته که به آنها افتخار می‌کنید فکر کنید و چگونه شرکت را به روشی مثبت تغییر داده اید. سپس با تهیه مجموعه ای جدید از اهداف که می‌توانید از آنها هیجان زده شوید، برنامه ای را برای رسیدن به آن به سطح بعدی ترسیم کنید. شما همیشه باید یک هدف داشته باشید تا انگیزه خود را در مورد چگونگی ارزشی بیشتر برای کارفرمای خود و از سر رزومه خود حفظ کنید.»

19. به جای دستاوردهای خود تلاش های خود را دنبال کنید.

سعی کنید، عادت کنید که روی کیفیت بیش از کمیت تمرکز کنید. خیلی آسان است که در هر ماه تعداد دنبال کننده ها، دلارها و ساعت هایی که می‌خواهید دستگیر شوید، بسیار آسان باشد، اما اندازه آن تعداد همیشه به میزان خوشبختی شما احساس نمی‌شود. آنچه انجام داده اید را مرتباً پیگیری کنید، روی برنده های کوچک متمرکز شوید و بدانید که به زودی دستاوردهای بزرگتر دنبال خواهند شد.

20. کارهای روتین خود را روشن کنید.

بعضی اوقات این واقعیت است که به نظر می‌رسد روزهای شما به طور مشابه می‌گذرد و باعث می‌شود احساس گیر شدن در یک رودخانه کنید. بنابراین، راهی برای تغییر آن پیدا کنید! به جای رفت و آمد معمول خود پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید تا به صبح خود چشم انداز تازه دهید. از یک دوست بخواهید به جای غذا خوردن یک لقمه بزرگ بخورد. ببینید آیا می‌توانید بعد از ظهر چند ساعت کار را در کافی شاپ به جای اتاقک خود صرف کار کنید.

21. بیاموزید که چگونه کلاس آزاد خود به کار ادامه دهید.

از کلاس آنلاین ساده و رایگان استفاده کنید تا یاد بگیرید چگونه در کار شادتر باشید. فقط در طی پنج روز، شما درس هایی مانند «معنی کار خود» خواهید داشت و باید با برخی مهارت های تغییر زندگی کنار بیایید.

35 راه شاد بودن در محل کار

کارهای که باید این ماه شروع به انجام آن کنید.

22. برنامه ریزی یک رویداد اداری

همکاران خود را جمع کنید و یک رویداد اداری ترتیب دهید. این که آیا جمعه شروع کنید، تیم های فوتبال رقیب شرکت ایجاد کنید، یا یک بار برای ساعت شاد هفتگی ایجاد کنید، داشتن زمان مشخص شده به شما کمک می کند تا بهره‌وری خود را تحریک کنید و همه را برای رویداد آینده هیجان زده کنید!

23. خواب کافی داشته باشید.

ساده است. استراحت خوب به شما امکان می‌کند تا متمرکز شوید و بهتر فکر کنید، به این معنی که وقت کمتری را در منطقه خود اختصاص داده اید و زمان بیشتری را درگیر آن خواهید کرد. گرمازدگی کمتر وقتی است که هشت ساعت خواب خوب داشته باشید. انجمن روانشناسی آمریکا دریافت که آمریکایی هایی که به طور متوسط ​​خواب بیشتری دارند، سالم تر، شادتر و حتی ایمن تر هستند و به عنوان یک جایزه: سرانجام از شر گودی های تیره زیر چشمان خود خلاص خواهید شد.

24. صبح های خود را بشمارید.

هر روز 15 دقیقه وقت بگذارید تا افکار خود را جمع کنید و اهداف روزانه خود را خلق کنید. لازم نیست با این مراسم صبح جدید خیلی پیچیده شوید یکی دو چیز تمام چیزهایی است که باید روی آنها تمرکز کنید. وقت گذاشتن برای خودتان به شما کمک می‌کند تا شما روی خودتان متمرکز شوید، به این معنی که تشخیص آنچه شما را خوشحال می‌کند و مراحل رسیدن به آنجا ترسیم می‌شود آسان تر خواهد بود.

25.از آخر هفته بیشترین استفاده را ببرید.

وقتی بعد از ظهر جمعه به دور خود می‌چرخد ​​و شما وسوسه می‌شوید آن پرونده را درون کیف خود ببندید، فقط بگویید «نه!» هر هفته، آخر هفته کار خود را  به خانه خود کشانده و یک سقوط آشکار را به شما نشان می دهد: شما احساس می‌کنید هرگز از دفتر خارج نشده اید. آخر هفته را مانند قبر مقدس رفتار کنید و وقت خود را برای استراحت کردن با خانواده و دوستان و یا راه اندازی مجدد باتری های خود به صورت خصوصی سپری کنید. ما قول می‌دهیم که شما را برای شادی در سالن اجتماعات روز دوشنبه صبح آماده کند.

26. تازگی را به شغل خود اضافه کنید.

در کارهایی که می‌توانید با آن روبرو شوید، یک چالش جدید خسته کننده پیدا کنید. فقط کاری انجام ندهید که می‌تواند شما را بیشتر تبلیغ کند چیزی را انتخاب کنید که شما را در یک سطح احشایی تحریک کند، یک آرزو را برآورده کند یا خارش کنجکاو را خراش دهد. این باعث می‌شود که از رفتن دوباره به محل کار احساس هیجان کنید.

27. برای برقراری ارتباط مطمئن شوید.

ارتباطات یک مهارت ارزشمند است، اما ما اغلب استفاده از آن را فراموش می‌کنیم. این که آیا شما شروع به ارسال ایمیل های یادآوری بیشتر می‌کنید یا یک دقیقه دیگر برای بررسی با مدیرتان درباره وقایع روز می‌گیرید، برقراری ارتباط ناگزیر به احساس کمبود فشار است.

28. ببینید آیا می توانید وارد میدان شوید.

بخاطر داشته باشید وقتی کلاس شما در مدرسه راهنمایی به اردو میرفت، چقدر هیجان زده می‌شدید؟ درگیر شدن با مطالبی که در مورد آنها آموخته اید به شما کمک می‌کند تا تمرکز کنید، مشغول بودن و آگاهی از فرصت های جدید برای کشف را داشته باشید. همین مسئله در مورد کار شما هم صدق می‌کند. در واقع خارج شدن از پشت میز و تعامل با کاربران و متخصصان در همان زمینه می‌تواند شما را در مورد کارهایی که انجام می‌دهید دوباره زنده و هیجان زده کند. ببینید آیا می‌توانید برای یک روز از دفتر خارج شوید و به یک کنفرانس بروید، از فروشگاه شرکت خود بازدید کنید یا کارهای دیگری را انجام دهید که به شما امکان می‌دهد با روش های جدیدی با کار خود درگیر شوید.

کارهای که باید امسال شروع به انجام آن کنید.

29. با رئیس خود در مورد ایجاد یک برنامه انعطاف پذیر صحبت کنید.

آیا احساس می‌کنید هر روز صبح خودتان را از رختخواب بیرون می‌کشید و فقط برای نشستن روی میز خود به مدت دو ساعت خسته و مضطرب هستید؟ یا آیا شما دیر در دفتر می‌مانید و به این دلیل که این هنجار مورد انتظار است، کارهای دزدکی انجام می‌دهید؟ در مورد انعطاف پذیری برنامه با رئیس خود صحبت کنید. این که آیا شما هفته ای یک بار از خانه کار می‌کنید یا از ساعت 10 صبح بجای 8 صبح شروع می‌کنید، کار کردن در ساعات کارآمدترین ساعات نه تنها شما را به یک کارمند مطمئن تر تبدیل می‌کند، بلکه شما را نیز بسیار خوشحال تر می‌کند.

30. از مزایای استفاده از دفتر کار خود استفاده کنید.

هر اداره برنامه و مزایای خاص خود را دارد. اما در وسط شلوغی و شلوغی روز کار، اغلب فراموش می‌کنیم که از آنها بهره ببریم! امسال، برنامه ریزی کنید که چگونه می‌توانید از مزایای آن بهره مند شوید شرکت ها برای خوشحال کردن شما برنامه هایی از این دست را بطور خاص ایجاد می‌کنند، بنابراین اکنون شانس شما برای استفاده از آنهاست!

31. تعطیلات را در نظر بگیرید.

استفاده از این تعطیلات نه تنها به بهبود شادی شما کمک می‌کند بلکه برای حرفه شما نیز مفید است. تقریبا 57٪ آمریکایی ها از روزهای تعطیل خود استفاده نمی‌کنند، این بدان معناست که آنها در خواب عمیق تر، بهره وری بالاتر کار و احساس مثبت تر نسبت به شغل خود از دست نمی‌دهند. امروز خواب ببینید که می‌خواهید امروز به کجا بروید و سپس بلیط های هواپیما را بردارید!

32. یا برنامه ریزی کنید تا یک کار را انجام دهید.

اگر نمی‌خواهید ارتباط کاملی از هم جدا شود، یک مدرک کاری را در نظر بگیرید. محل کار شامل کار از راه دور از مکانی دیگر، چه هاوایی، ایسلند، روسیه یا حیاط خلوت شما باشد. شما هنوز هم به دفتر وصل می‌شوید و کار را انجام می‌دهید، این کار را در حالی که در آفتاب می‌روید، انجام می‌دهید. چگونه می‌تواند شما را خوشحال نکند؟

33. یک پروژه جانبی را شروع کنید.

پروژه های جانبی این فرصت را به شما می‌دهند تا علاقه جدیدی را که در زمان کار در آن ندارید، کشف کنید. آنها می‌توانند همه تفاوت ها را هنگام احساس خوشبختی و تولیدی یا بی حوصله و بی علاقه ایجاد کنند.

34. پیشرفت کنید.

خوشحال بودن در کار دشوار است اگر احساس می‌کنید بیش از حد به دست آورده اید اما کم درآمد هستید. بنابراین، وقتی نوبت به ارتقاء یا ارتقاء سطح شما رسیده است، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد.

35. شغل جدید بدست آورید.

ترک شغلی که باعث نارضایتی شما شود می‌تواند برای سلامتی روحی شما بسیار مهم باشد. اگر احساس می‌کنید که واقعاً از کار خود بیزار هستید و از کار خود خالی نشده اید، فرصت آن زمان است که حرکت کنید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید