بانک آگهی مشاغل ایران
بانک آگهی مشاغل ایران

مزایا و معایب دورکاری

به لطف پیشرفت سریع فناوری و استفاده گسترده از اینترنت، شیوه‌ای که امروزه افراد فعالیت خود را انجام می‌دهند، دستخوش تغییر شدید شده است. روش جدیدی از کار با عنوان کار از راه دور شناخته شده است. کارمندان می‌توانند از هر کجا که می‌خواهند کار کنند، مانند خانه خود، یک کافه یا رستوران. آنها با کمک نرم افزارهای مختلف به طور مداوم با افراد در دفتر ارتباط برقرار می‌کنند. کار تلفنی با گذشت هر روز محبوبیت خود را افزایش می‌دهد. برای کمک به شما در درک بهتر کار در هنگام کار از دور، کار را انجام داده‌ایم و مزایا و معایب دقیق دورکاری را به شما معرفی می‌کنیم.

مزایای استفاده از دورکاری

1. بدون رفت و آمد:

از آنجا که از خانه خود کار می‌کنید، لازم نیست هر روز نگران ضرب و شتم ترافیک و سفر به دفتر خود باشید. این می‌تواند در زمان زیادی صرفه جویی کند. می‌توانید از زمان صرفه جویی شده برای انجام کارهای بیشتر استفاده کنید. یا می‌توانید از زمان استراحت یا سایر فعالیت‌های تفریحی مانند خواندن یا تماشای تلویزیون نیز استفاده کنید. جدا از آن، پس انداز زیادی نیز خواهید داشت زیرا هزینه سفر در واقع صفر است.

این در واقع برای محیط زیست نیز مفید است. اگر تعداد بیشتری از افراد از خانه خود شروع به کار کنند، تعداد اتومبیل‌های موجود در جاده به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. میزان انتشار گازهای گلخانه ای به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت. طبق گزارش، مشخص شده است که حتی اگر 50 میلیون نفر فقط یک روز از خانه کار کنند، می‌توانند در حدود 423000 تن بنزین گلخانه صرفه جویی کنند.

مزایا و معایب دورکاری

2. بهره وری بیشتر:

طبق تحقیقات، مشخص شده است که افرادی که از خانه کار می‌کنند، از شغل خود راضی تر هستند. دلیل این امر این است که معمولا فضای یک دفتر بسیار استرس زا است. از طرف دیگر، وقتی از خانه کار می‌کنید، در یک فضای آشنا کار می‌کنید. همچنین می‌توانید زمان بیشتری را با خانواده سپری کنید. این به حفظ تعادل مناسب کار و زندگی کمک می‌کند. به همین دلیل است که کارمندان دورکار رضایت شغلی بالایی دارند. هنگامی که از شغل خود راضی هستید، بهره وری نیز افزایش می‌یابد. این همچنین خبر خوبی برای کارفرمای شما است.

3. حفظ کارمندان:

افزایش رضایت شغلی همچنین بدان معنی است که احتمالا کارمندان مدت طولانی در شرکت خواهند ماند. وقتی هر کارمند شرکت را ترک کند، شرکت برای یافتن یک جایگزین مناسب و آموزش او باید متحمل هزینه های سنگین شود. این نیز یک فرایند بسیار وقت گیر است. از این رو، حفظ کارمندان بسیار مهم است.

4. کاهش در هزینه‌های بهره برداری:

کار از راه دور فقط برای کارمندان مفید نیست. مزیت‌های زیادی در زمینه کار از راه دور برای کارفرمایان وجود دارد. آنها علاوه بر حفظ استعدادهای برتر خود، می‌توانند هزینه‌های زیادی را نیز کاهش دهند. برای شروع، اگر تعداد کارمندان کمتر باشد، دیگر مجبور به اجاره یک فضای بزرگ نخواهند شد. همچنین نیازی به خرید مبلمان زیادی نیست. جدا از آن، آنها همچنین می‌توانند در فضاهای پارکینگ، قبض برق و تاسیسات آبی پس انداز کنند.

 

مزایای کار از راه دور از طریق جلسه آنلاین

با این حال، کار از راه دور تنها در صورتی امکان پذیر است که یک نرم افزار یا برنامه خوب برای برقراری ارتباط و همکاری موثر داشته باشید. جلسه آنلاین یک راه حل حرفه‌ای و همه کاره برای کنفرانس ویدیویی است که مجهز به تمام ویژگی‌های لازم است و به شما کمک می‌کند تا از خانه خود کارآمد باشید.

بهترین چیز در مورد جلسه آنلاین این است که شما می‌توانید یک میزبان یک جلسه آنلاین را به راحتی انجام دهید. اگر می‌خواهید یک میزبان یک جلسه باشید، باید لینک را برای همه اعضای دیگر جلسه ارسال کنید. ویژگی‌های کنفرانس ویدیویی نیز فوق العاده است. آنها فیلم با کیفیت HD را ارائه می‌دهند و صدا نیز کاملا واضح است. همچنین یک تخته سفید نوآورانه وجود دارد که می‌توانید چندین نمودار یا نمودار را ترسیم کنید. در صورت ارائه آنلاین، به شما کمک می‌کند.

گزینه اشتراک گذاری فوری صفحه نیز موجود است. این کار هنگام کار روی یک فایل Word یا PowerPoint بسیار مفید خواهد بود. گزینه گپ در دسترس است. برای ارسال URL می‌توانید از ویژگی گپ استفاده کنید و بهترین چیز در مورد Cloud جلسه آنلاین این است که روی انواع دستگاه‌هایی مانند Android ، iOS ، Windows و Mac کار می‌کند. اگر می‌خواهید چیزی برای استفاده بعدی ثبت کنید، گزینه ضبط نیز وجود دارد.

مزایا و معایب دورکاری

مضرات کار از راه دور

شکی نیست که مزایای زیادی در زمینه کار از راه دور برای کارمندان و کارفرمایان وجود دارد. با این حال، برخی از معایب نیز وجود دارد.

1. حواس پرتی:

بزرگترین نقطه ضعف کار از راه دور این است که احتمال زیادی وجود دارد که حواس شما پرت شود. در دفتر، شما تحت نظارت مداوم رئیس خود خواهید بود. از این رو، شما روی کار خود متمرکز خواهید ماند. با این حال، هنگام کار از خانه، حواس پرتی مختلفی مانند تماشای تلویزیون یا مرور در رسانه های اجتماعی شما وجود دارد. شما همچنین ممکن است وسوسه شوید که برخی از کارهای خانگی را انجام دهید.

2. امنیت:

امنیت اگر یکی از کارمندان آنها از خانه خود کار کند، امنیت نیز یکی از نگرانی های اصلی تجارت است. برای دستیابی به نرم افزار شرکت، به وی کد عبور داده می شود. در صورت دسترسی شخص دیگری به رمز عبور، وی قادر به دسترسی به نرم افزارهای تجاری خواهد بود.

3. تعامل کمتر انسانی:

وقتی مدت طولانی از خانه کار می‌کنید، احساس انزوا دیر یا زود احساس خستگی می‌شود. بدیهی است که می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای برقراری ارتباط با همه استفاده کنید، اما جایگزینی برای برقراری ارتباط چهره به چهره وجود ندارد.

4. نشان دادن حجم کار:

اگر از خانه خود کار می‌کنید در حالی که همکارانتان به طور مرتب در حال بازدید از دفتر هستند، احساس می‌کنند که شما کمتر از آنها کار می‌کنید. از این رو، سخت‌تر کار می‌کنید و به همه ثابت می‌کنید که در خانه بیکار نیستید.

این مزایا و مضرات کار از راه دور برای کارفرمایان و کارمندان است. با گذشت زمان، انتظار می‌رود که کار از راه دور بیشتر شود. در آینده تعداد کارمندان دورکار به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد. همانطور که مشاهده می‌کنید، مزیت‌های زیادی در زمینه کار در دورکاری وجود دارد. بهره وری کارمندان افزایش می‌یابد و کارفرمایان نیز می‌توانند هزینه‌های زیادی را کاهش دهند. اگرچه برخی از معایب دورکاری نیز وجود دارد، اما مثبت از منفی بیشتر است و بسیاری از نرم افزارهای عالی مانند ezTalks Cloud جلسه وجود دارد که کار از راه دور را بسیار آسان تر می‌کند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .