بانک آگهی مشاغل ایران
بانک آگهی مشاغل ایران

نحوه استخدام کارمندان آنلاین

پیدا کردن کارمندهای واجد شرایط برای پر کردن موقعیت‌های شغلی شرکت شما می‌تواند یک چالش باشد. با این حال، استفاده از گزینه‌های مانند استخدام آنلاین می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین فرد برای ایجاد شغل را پیدا کنید. استخدام کارمندان خود با استفاده از روش‌های آنلاین نیز می‌تواند به گسترش شغل شما کمک کند و لیستی از متقاضیان را به افرادی که به احتمال زیاد مناسب هستند محدود کنید.

استفاده از وب سایت های جستجوی شغل برای ارتقاء شغل

1.یک بخش فرصت‌های شغلی را در وب سایت شرکت خود ایجاد کنید. داشتن یک صفحه وب اختصاصی که افراد متقاضی شغل بتوانند در آن شغل پیدا کنند و متقاضی شوند، روشی عالی برای جذب کارمندهای واجد شرایط است. اطمینان حاصل کنید که افراد متقاضی شغل می‌توانند به راحتی و ناشناس به دنبال شغل و ایجاد رزومه در وب سایت شرکت خود باشند.

 • همچنین تطبیق درخواست شغلی که دارید با نیازهای شرکت برای شما موثر است. از استفاده از فرم درخواست شغلی عمومی خودداری کنید. درعوض، سؤالات و بخش های مربوطه را درج کنید تا شانس اینکه افراد متقاضی شغلی برای کسب مقام شایستگی داشته باشند را افزایش دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که داوطلبان شغلی می‌توانند به راحتی به بخش مشاغل موجود در وب سایت شما دسترسی پیدا کنند و با استفاده از معیارهای مختلف، از جمله مکان، دسته و کلمه کلیدی، به دنبال کار بگردند.

2. برای تبلیغ شغل یک یا چند وب سایت ارتقاء شغلی انتخاب کنید. وب سایت‌های جستجوی شغل می‌تواند یک روش ارزشمند برای گسترش جستجوی شغلی شما برای داوطلبان واجد شرایط باشد که ممکن است لزوما در آن منطقه زندگی نکنند یا ممکن است از وب سایت شرکت شما بازدید نکنند. اکثر این وب سایت ها به شما نیاز دارند تا برای پست شغلی پولی را بپردازید و هزینه آن هم برای تبلیغات مساوی است. برای یافتن بهترین گزینه برای موقعیت شغلی خود، به وب سایت‌های مختلف توجه کنید.

 • اگر در درجه اول علاقه مند به یافتن کارمندان بومی هستید، مطمئن شوید که آگهی استخدام را در وب سایت یا روزنامه درج می‌کنید.

3. اصطلاحاتی را که افراد متقاضی شغل برای یافتن شغل به کار می‌برند درج کنید مهم نیست که چه مشاغلی را که در دسترس دارید، مهم این است که از اصطلاحاتی استفاده کنید که متقاضیان مورد نظر را جذب کند. تعیین موقعیت شغلی می‌تواند به افزایش تعداد متقاضیان که پست را مشاهده می‌کنند و متقاضی کار هستند، کمک کند. به سایر آگهی‌های شغلی مشابه نگاه کنید تا به شما در نوشتن آگهی کمک کنند تا از چه عباراتی در پوستر یا آگهی استخدام استفاده کنید.

 • همچنین ممکن است بخواهید اطلاعاتی را در مورد ماموریت یا موفقیت‌های شرکت خود درج کنید تا به بهترین کاندیداهای ممکن کمک کند. داشتن بیانیه در مورد اینکه کار در شرکت شما چگونه است ممکن است به افزایش تعداد متقاضیان واجد شرایط کمک کند.

نحوه استخدام کارمندان آنلاین

به اشتراک گذاشتن فرصت های شغلی در رسانه های اجتماعی

1. یک پست در مورد استخدام در رسانه‌های اجتماعی شرکت خود ایجاد کنید. اگر شرکت شما از حساب رسانه‌های اجتماعی برخوردار است، این یک خروجی عالی برای یافتن نامزدهای واجد شرایط است. پست شغلی را در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شرکت خود به اشتراک بگذارید تا شانس اینکه افرادی که شرکت شما را در مورد آگهی استخدام می‌شنوند، افزایش دهند. این ممکن است به شما کمک کند متقاضیان واجد شرایطی را که قبلاً میل به کار برای شرکت شما دارند جذب کنید.

2. کارمندان خود را تشویق کنید تا آگهی استخدام را به اشتراک بگذارند. شما و کارمندانتان می‌توانید از طریق رسانه‌های اجتماعی خود به متقاضیان واجد شرایط برسید. پست شغلی را با استفاده از حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و کارمندان خود را به انجام همین کار تشویق کنید. استخدام شخصی در شبکه اجتماعی یک کارمند فعلی نیز ممکن است شانس یافتن کسی را پیدا کند که مناسب باشد. ارتقاء شغل از این طریق نیز ارزان‌تر از پرداخت هزینه تبلیغات آنلاین خواهد بود.

3. با تبلیغات رسانه‌های اجتماعی برای استخدام در شرکت خود تبلیغ کنید. به عنوان مثال، می‌توانید آگهی خود را در مورد شغل در فیس بوک یا اینستاگرام تبلیغ کنید تا اطمینان حاصل شود که حتی افرادی که از رسانه‌های اجتماعی شرکت شما پیروی نمی‌کنند می‌توانند این پست را ببینند.

 • همچنین می‌توانید از هشتگ‌های مختلف استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که توسط افرادی که ممکن است به این کار علاقه مند باشند، دیده می‌شود. به عنوان مثال، شما می‌توانید تبلیغات فیس بوک یا اینستاگرام را بر اساس منطقه و با مهارت و سرگرمی مورد هدف قرار دهید.

نحوه استخدام کارمندان آنلاین

استفاده از ایمیل برای تبلیغ موقعیت

1. برای متقاضیان قبلی در مورد این فرصت، ایمیل ارسال کنید. شما ممکن است قبلا با متقاضیانی ملاقات کرده باشید که مناسب موقعیت فعلی باشد. به تازگی به افرادی که اخیراً برای شرکت در شغل مراجعه کرده‌اند نگاه کنید تا مشخص کنید که آیا هر یک از این متقاضیان می‌توانند مناسب این موقعیت باشند یا خیر. اگر چنین است، پس از آن یک ایمیل به متقاضی سابق بفرستید تا به آنها در مورد استخدام شغل اطلاع دهید.

 • سعی کنید متن ایمیل را اینگونه تنظیم کنید که «سلام …! ما موقعیت شغلی جدیدی داریم که فکر می‌کنم بر اساس برنامه قبلی خود ممکن است شما به آن علاقه مند باشید. اگر هنوز علاقه مند هستید، لطفاً پاسخ دهید.»

2. با دانشگاه‌ها و دوستان‌تان تماس بگیرید. اگر شغل شما می‌تواند توسط دانشجویی یا فارغ التحصیل جدید تکمیل شود، ارسال ایمیل به دانشگاه ممکن است روش خوبی برای یافتن نامزد واجد شرایط باشد.

 • به عنوان مثال، اگر به دنبال این هستید که شخصی در بخش حسابداری خود استخدام کنید، می‌توانید به رئیس بخش تجارت در یک دانشگاه ایمیل بزنید.

نحوه استخدام کارمندان آنلاین

انتخاب بهترین متقاضی

1. تصمیم بگیرید که چه متقاضیانی را استخدام کنید. بسته به کاری که انتظار دارید که انجام دهند، ممکن است تعداد متقاضیان زیادی در نظر داشته باشید. با این حال، آنها را به چند نفر محدود کنید. سه متقاضی برتر را انتخاب کنید و با عمق بیشتری به آنها نگاه کنید.

2. برای اطلاعات بیشتر درباره شخص به صورت آنلاین جستجو کنید. می‌توانید یک جستجوی سریع در مورد هر یک از متقاضیان برتر خود انجام دهید تا اطلاعات بیشتری در مورد آنها پیدا کنید. با استفاده از Google یا موتور جستجوی دیگری نام آن را جستجو کنید. این به احتمال زیاد شما را به پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی شخص، مقالات مربوط به شخص و سایر مطالب آنلاین در مورد شخص راهنمایی می‌کند. نتایج را مرور کنید تا مشخص شود که آیا آنها مطابق با مدارک تحصیلی خود هستند.

3. بررسی پیش زمینه را انجام دهید. اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که فرد سابقه کیفری ندارد ممکن است شما نیز بخواهید یک بررسی پیش زمینه را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که این کارها هزینه دارند، بنابراین احتمالاً فقط در صورت تمایل به انجام این کار، این کار را انجام دهید.

 • به عنوان مثال، اگر فرد پرستار بچه‌ها باشد یا به مطالب محرمانه در مورد کار دسترسی داشته باشد، انجام بررسی سابقه‌ای ممکن است ضروری باشد.

4. از طریق ایمیل با شخص در ارتباط باشید. اگر فکر می‌کنید بعد از بررسی عمیق‌تر می‌توانید شخص را استخدام کنید، پس از آن یک ایمیل برای شخص ارسال کنید. به آنها بگویید که شما از آن ها و کارشان استقبال می‌کنید و دوست دارید مصاحبه و مذاکره کنید.

 • اگر شخص در منطقه شما زندگی نمی‌کند، ممکن است به جای مصاحبه حضوری، یک مصاحبه تلفنی یا ویدئویی تنظیم کنید.
 • سعی کنید چیزی مانند این را بگویید، «فکر می‌کنم ممکن است بر اساس مدارک تحصیلی خود، شرایط خوبی داشته باشید. آیا می‌خواهید یک کنفرانس ویدیویی ترتیب دهید تا درباره موقعیت بیشتر صحبت کنیم؟ »

5. با تصمیم خود با ایمیل یا شماره تماس آنها تماس بگیرید. پس از مصاحبه با متقاضی، مهم است که به آنها بگویید که آیا استخدام شده اند یا خیر. اگر تصمیم به استخدام آنها ندارید، ایمیل را کوتاه و دوستانه بفرستید. اگر تصمیم به استخدام آنها گرفتید، در مورد مراحل بعدی جزئیاتی را ارائه دهید.

 • رک و صریح باشید، اما مهربان هم باشید وقتی به شخص اطلاع دهید که در این کار استخدام نشده اند. به آنها بگویید که شما با وجود اینکه نتوانستید آن ها را استخدام کنید اما از ملاقات آنها لذت بردید.
 • سعی کنید چیزی بنویسید مانند، «سلام …، متشکرم که هفته گذشته با من صحبت کردید. من از مکالمه با شما لذت بردم، اما این موقعیت شغلی را به شخص دیگری ارائه داده‎ایم. با این حال، من واقعاً از ملاقات با شما لذت بردم و آرزوی موفقیت برای شما دارم. باز هم متشکرم که وقت خود را برای ملاقات با من گذاشته‌اید.»
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید