بانک آگهی مشاغل ایران
بانک آگهی مشاغل ایران

چگونه میتوان یک تجارت را شروع کرد

انتخاب شغلی پر استرس اما خوب و مفید، صبر و شکیبایی شما را می‌طلبد. شروع کنید تا انتظار داشته باشید کار خود را تا زمانی که زنده هستید ادامه دهید. نظرات مختلفی در مورد نحوه شروع یک تجارت وجود دارد. در زیر چند ایده و دستورالعمل اساسی برای شروع کار آورده شده است.

داشتن یک ایده

1. با یک ایده همراه شوید. قبل از انجام هر کار دیگری به یک ایده برای یک تجارت نیاز خواهید داشت. برای داشتن یک تصویر واضح می‌توانید یک تحقیق در بازار انجام دهید. این باید موضوعی باشد که شما به آن علاقه‌مند هستید، زیرا تجارت جدید شما بخش بزرگی از وقت و پول شما را مصرف می‌کند.

  • با مشخص کردن چیزهایی که مردم به آن احتیاج دارند و مایل به پرداخت هزینه هستند، ایده هایی کسب کنید که در منطقه شما یا بصورت آنلاین ارائه نمی شود یا اینکه می‌توانید از هر کس دیگری ایده را بگیرید.

2. اگر ایده شما امکان پذیر است آن را در نظر بگیرید. قبل از پیش رفتن به سمت ایده، به این فکر کنید که ایده شما چقدر محتمل است. آیا این چیزی است که در واقع مردم برای آن هزینه می‌کنند؟ آیا آن را به اندازه کافی سود کسب می‌کند که ارزش وقت خود را برای انجام این کار صرف کنید؟ همچنین باید مطمئن باشید که امکان عملی شدن وجود دارد.

3. حتما بی نظیر است. ایده شما هرچه باشد، مطمئن باشید که تا حد ممکن بی نظیر است. این به شما کمک می‌کند رقبا یا رقابت قابل ملاحظه‌ای را از بین ببرید و این باعث موفقیت شما در تجارت می‌شود.

تهیه یک برنامه تجاری

1. هزینه‌های خود را تعیین کنید. شما برای ارائه به هر سرمایه گذار نیاز به یک برنامه تجاری خوب دارید و بهترین مکان برای شروع با تعیین هزینه اصلی شما می‌باشد. این موضوع به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که چه مقدار پول برای تولید محصول یا ارائه خدمات مورد نظر برای ارائه یا تولید نیاز دارید. این شامل هزینه‌های تولید، حمل و نقل، مالیات، دستمزد کارگر، اجاره فضای کار و غیره می‌شود.

  • دانستن هزینه تجارت شما برای تعیین سودآوری کسب و کار شما بسیار مهم خواهد بود، زیرا برای اینکه در شغل خود باقی بمانید باید بیشتر از این مبلغ اولیه را تهیه کنید.

2. بازار فروش خود را تعیین کنید. واقع بین باش. چند نفر واقعاً از مشاغل شما استفاده خواهند کرد؟ آنها برای استفاده از خدمات شما چقدر پرداخت خواهند کرد؟ اگر هر یک از این تعداد در مقایسه با هزینه ماندن در شغل هزینه بسیار کمی باشد، باید مجدداً مورد تجدید نظر قرار بگیرید یا برنامه‌های خود را تغییر دهید.

3. موانع را تعیین کنید. شما باید برای همه مشکلاتی که می‌تواند در راه اداره یک تجارت پیش بیاید برنامه ریزی کنید.

  • رقابت خود را ارزیابی کنید. اگر سهم بازار یا ارائه محصول آنها بسیار قوی و پایدار باشد، در این صورت شما دچار یک شکست بسیار دشوار در بازار خواهید شد. هیچ کس مایل به خرید یک نسخه به همان قیمت یا گرانتر از یک محصول یا خدمات کاملاً مناسب که در حال حاضر وجود دارد، نیست.
  • همچنین باید مقررات و قوانین مرتبط با آن را بررسی کنید، خصوصاً در مورد مالیات. شما باید از مقامات دولتی محلی خود و همچنین دریافت اطلاعات سؤال کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که هیچ هزینه‌ای اضافه‌ای وجود ندارد، مانند تجهیزات بسیار گران قیمت برای سودآوری تجارت.

تهیه یک برنامه بازاریابی

1. بودجه مورد نیاز را بنویسید. هنگامی که شما یک ایده کلی در مورد چقدر پول برای کار با آن دارید، بودجه ای برای بازاریابی بنویسید که نشان می‌دهد چه مقدار پولی در اختیار دارید تا برای تبلیغات هزینه کنید.

2. ایده هایی متناسب با بودجه خود ایجاد کنید. هنگامی که می‌دانید چقدر پول دارید، هزینه‌های انواع مختلف بازاریابی را تحقیق کنید و ایده‌هایی را ارائه دهید که متناسب با آن روش‌ها باشد و برای دامنه قیمت‌ها موثر باشد. برای مثال اگر پول زیادی برای بازاریابی هزینه کنید، می‌توانید تبلیغ زیاد را در نظر بگیرید. اگر تقریباً هیچ کدام را ندارید، می‌خواهید در مورد راه‌های استفاده موثر از رسانه های اجتماعی فکر کنید، که برای نیاز به پول کم بسیار موثر است.

3. برنامه ریزی زمان و مکان بازاریابی. هنگامی که شما می‌دانید چه نوع بازاریابی را انجام می‌دهید، در مورد مؤثرترین مکان های تبلیغ فکر کنید و در چه ساعتی از روز، ماه یا سال قرار است بهترین کار را انجام دهید تا به بازار هدف خود برسید.

  • شما می‌خواهید مطمئن باشید که از بازاریابی متناسب با نوع افرادی که انتظار دارید علاقه مند به محصول یا خدمات خود باشید، استفاده می‌کنید.
  • اگر خدمات شما فصلی است، می‌خواهید بهترین زمان تبلیغ سال را در نظر بگیرید. همچنین، باید تبلیغات تلویزیونی به موقع انجام شود تا جمعیت هوادار هنگام تماشای آن، ترغیب شوند.

چگونه میتوان یک تجارت را شروع کرد

گرفتن بودجه

1. با بانک خود صحبت کنید. با بانکی صحبت کنید که قبلا با آنها رابطه مثبت دارید. سوال کنید که چه نوع وام‌های برای مشاغل ارائه می‌دهند و چگونه می‌توانند به نفع تجارت شما باشند. با استفاده از بانکی که قبلاً می‌دانید، این بانک دسترسی آسان به سوابق مالی شما خواهد داشت و اطمینان بیشتری برای سرمایه گذاری با شما خواهد داشت.

2. سرمایه گذاران محلی را پیدا کنید. اگر وام‌های بانکی کافی نخواهد بود، به دوستان سرمایه گذارتان توجه کنید. ممکن است یک سرمایه دار محلی و یا شخص ثروتمند دیگری وجود داشته باشد که علاقه‌ای به دیدن موفقیت شما داشته باشد. افرادی را در منطقه خود تحقیق کنید که ممکن است بودجه و انگیزه لازم برای کمک به شما داشته باشند.

3. به دنبال سرمایه داران یا سرمایه گذاران قرص الحسنه باشید. صندوق‌های قرص الحسنه اشخاصی با ارزش خالص بالا هستند و سرمایه داران سرمایه گذار شرکت‌هایی هستند. هر دو سرمایه گذاری امیدوار کننده برای ریسک بالا (سهام) را تأمین می‌کنند و اغلب تجربه، تخصص مدیریت و مخاطبین را در جدول به ارمغان می‌آورند. آنها معمولا از طریق شبکه یا انجمن کار می‌کنند.

4. به دوستان و نزدیکان خود نزدیک شوید. افرادی که مدت طولانی شما را می‌شناسند، به احتمال زیاد به توانایی و اهداف شما ایمان دارند. اینها افرادی هستند که اگر در مراحل اولیه سرمایه گذاری شما سخت گیر شود یا نیاز به جمع آوری پول بیشتری داشته باشید احتمالا در کنار شما خواهند ایستاد. با این حال، آنها را روشن کنید که پول به عنوان سرمایه در معرض خطر در نظر گرفته شده است و ممکن است آن را به طور کامل از دست بدهند یا ممکن است در کوتاه مدت بازپرداخت شوند.

5. از بودجه جمعیت استفاده کنید. اگر هنوز هم نمی‌توانید بودجه کافی را به دست آورید، از وب سایت‌ها برای جمع آوری پول مورد نیاز برای شروع استفاده کنید. این منابع تأمین مالی چندین مزیت دارند: شما مجبور نخواهید بود از پولی که بدست می آورید پرداخت کنید (زیرا این پولی است که برای ارائه محصول یا خدمات واقعی استفاده می شود) و به شما کمک می‌کند تا نه تنها علاقه خود را به آنچه ارائه می‌دهید ارزیابی کنید بلکه همچنین به شما در ساختن مشتری کمک می‌کند. با صدها یا هزاران مشتری که قبلاً در آن صف آرایی کرده اند و آماده هستند تا به دیگران بگویند آنچه را که باید ارائه دهید، کار خود را آغاز می‌کنید.

6. گزارش. مهم نیست که از کدام منبع وجوهی را تهیه کنید، حتماً اطلاعات کلیدی، استراتژیک و حسابداری را بطور دوره ای معمولا، دو بار در سال، به سرمایه گذاران خود ارائه دهید. اگر همه بتوانند از نظر جسمی در آن شرکت کنند، برگزاری جلسه هیئت مدیره ایده خوبی است. اگر نه، این کار را از طریق ارتباط تلفنی انجام دهید.

زیرساخت ساختمان

یک دفتر تهیه کنید برای اداره تجارت خود به فضایی نیاز خواهید داشت. این امر می‌تواند یک خانه باشد اگر به فضای کمی نیاز دارید و کارمند ندارید، یا می‌تواند به یک کارگاه یا انبار کامل نیاز داشته باشد. به جای آدرس فانتزی به اجاره در یک محله کم هزینه یا  تجاری نگاه کنید. برخی دانشگاه‌ها براساس یک ایده علمی نوآورانه، فضای کمتری را برای سرمایه گذاری در مشاغل جدید ایجاد می‌کنند. بستگی به این دارد که شما چه کاری را انجام خواهید داد و قصد دارید شغل خود را چقدر بزرگ کنید. اطمینان حاصل کنید که فضا برای نحوه استفاده از آن و در بودجه خود رمزگذاری شده و قانونی است.

2. خرید تجهیزات. تمام وسایلی را که برای شروع کار لازم دارید خریداری کنید. این می‌تواند به معنی تجهیزات مکانیکی، رایانه، تلفن یا تجهیزات دیگر باشد. این همه به آنچه شما انجام می‌دهید بستگی دارد. سعی کنید از شرکت‌های تأمین کننده تجارت خرید کنید زیرا تخفیف‌های قابل توجهی خواهند داشت. اگر سرمایه شما کم است، اجاره نامه یا اجاره نیز گزینه ای جذاب است، به این ترتیب که سرمایه های خود را مسدود نکنید.

3. یک سیستم ثبت ایجاد کنید. از انجام دادن مالیات برای فهمیدن اینکه چرا به طور مرموزی پول‌ها ناپدید می‌شود تا از طریق پرونده‌های مشتری جستجو کنید تا متوجه شوید که آیا آقای … در واقع صورتحساب خود را پرداخت می‌کند، شما می‌خواهید سیستم ثبت خوبی برای کمک به کسب‌وکار خود داشته باشید. در قفسه‌های فایل، برچسب‌ها و نرم‌افزار ثبت دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید تا شما را مرتب نگه دارند.

چگونه میتوان یک تجارت را شروع کرد

ساختن پایگاه مشتری

1. از بازاریابی و روابط عمومی استفاده کنید. شما می‌خواهید با روش هایی که باعث می‌شود آنها بتوانند از شغل خود استفاده کنند، به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید. این امر به ویژه هنگامی مهم است که شما قبل از ایجاد مشتری مستقر و منظم، ابتدا فعالیت خود را شروع کنید.

  • به گونه‌ای تبلیغ کنید که توجه مشتریان را به حداقل ممکن جلب کند و امیدوارم فراتر از تصور آنها باشد. خلاق باشید و به جنبه های مناسب مشتریانی که می‌خواهید از شغل خود استفاده کنید، جذاب باشید.
  • نمونه هایی رایگان از آنچه انجام می‌دهید به افراد مناسب ارائه دهید، تا افراد بتوانند چیزهای خوبی راجع به آنچه شما ارائه می‌دهید بگویند. روابط عمومی خوب بهترین روش برای جذب مشتری جدید است. اگر به بررسی‌های بد یا بازخورد منفی رسیدید، پاسخ مثبت دهید و مشکل را برطرف کنید. اگر می‌خواهید آنها را برطرف کنید، مردم نسبت به اشتباهات بسیار قضاوت می‌کنند.

2. از یک شبکه قدیمی استفاده کنید. به کنفرانس ها، کنفرانس های خیریه، جلسات با مشاغل مکمل و هر مکانی که احتمالا مشتریان شما متمرکز هستند بروید. به عبارت دیگر: بیرون بروید در ملاء عام و در تعامل با مردم. از اتصالات دوستانتان برای دیدار با افرادی که ممکن است به شما کمک کنند استفاده کنید. این نوع تعامل برای شروع یک تجارت بسیار مهم است. پس از همه، شما نمی‌توانید در خلاء وجود داشته باشد.

3. مهارت‌های عالی در زمینه مشتری داشته باشید. در تعامل با مردم خوب باشید. خواندن را بین خطوط آنچه مردم می‌گویند تمرین کنید. بیاموزید که چگونه نیازهایی را که آنها نمی‌دانند آنها را برآورده سازید دریابید که چگونه مردم را خوشحال کنید. با مزه بودن شیرین بودن ملیح بودن. مهمتر از همه، فروتن باشید. مشتری ممکن است همیشه خوب نباشد اما باید بتوانید به آنها اجازه دهید فکر کنند که هستند.

4. وب سایت داشته باشید. جهان به صورت آنلاین حرکت کرده است. هر شغلی که می‌خواهد ده سال آینده زنده بماند، قصد دارد یک وب سایت داشته باشد. مردم از آن استفاده می‌کنند تا با شما ارتباط برقرار کنند، موقعیت مکانی شما را پیدا کنند، ساعات کار خود را یاد بگیرند، از شما سؤال کنند، پیشنهادات خود را مطرح کنند و حتی ممکن است محصولات یا خدمات شما را بخرند. با داشتن وب سایت و خدماتی که از طریق اینترنت در دسترس است، می‌توانید منطقه خدمات خود را در سراسر منطقه یا حتی جهان گسترش دهید.

 

دستمزد گرفتن

1. اجازه ندهید مردم از شما استفاده کنند. در یک پنجره مشخص از زمان نیاز به پرداخت دارید (هر کاری که برای آنچه انجام می دهید مناسب است). افراد را هرچه زودتر فاکتور کنید. اگر کسی دیر پرداخت کرده است، با آنها صحبت کنید. اگر این مشکلات را به امید از بین رفتن نادیده بگیرید، می‌بینید که خودتان به صورت رایگان و مشاغل خود در مخزن کار می‌کنید.

2. کارت‌های اعتباری بگیرید. تعداد بسیار کمی از مردم به طور مداوم با پول نقد محصولات یا خدمات را پرداخت می‌کنند. اگر کارت‌های اعتباری و بدهی را بپذیرید، برای تجارت و همچنین نگهداری سوابق و حسابداری بسیار ساده تر خواهد بود. اگر می‌خواهید هزینه‌های مسخره خود را صرفه جویی کنید یا شغل خود را متحرک تر نگه دارید، از کارت خوان استفاده کنید. این دستگاه به تلفن هوشمند شما متصل می‌شود و به شما امکان می‌دهد کارت مشتری را بکشید.

3. یک سیستم آنلاین تنظیم کنید. اگر قصد دارید محصولاتی را برای فروش آنلاین داشته باشید، لازم است که سیستم پرداخت آنلاین را تنظیم کنید. تحقیق کنید تا بفهمید کدام روش برای شما مناسب است. با این حال، اطمینان حاصل کنید که هر سیستمی که استفاده می‌کنید امن است. شما نمی‌خواهید که اطلاعات یا مشتری شما هک شده یا از آنها استفاده شود.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید