بانک آگهی مشاغل ایران
بانک آگهی مشاغل ایران

تاثیر دائم corona virus بر مشاغل

نزدیک به یک میلیون نفر در کانادا قبلا درخواست بیمه اشتغال کرده‌اند و تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که مطالبات بیکاری مربوط به کروناویروس در ایالات متحده میتواند از سه میلیون نفر بیشتر شود. از دست دادن شغل تنها یکی از تاثیرات بسیار زیاد COVID-19 بر کار و کارگران است.

این تاثیرات فراتر از تسریع در حرکت مداوم کار از خانه است. برخی از این تغییرات می‌توانند فراتر از خود بیماری همه گیر باشند. در میان COVID-19 و اقداماتی که برای تاثیرگذاری آن انجام می‌شود، بسیاری از کارمندان فقط کارهای خود را انجام نمی‌دهند بلکه روال کار خود را تغییر می‌دهند.

Corona virus کارهایی را که معمولا برخی از کارمندان انجام می‌دهند، از بین می‌برد. هیچ مشتری برای مشاوره، مسافری برای رزرو، دانشجویی برای تدریس، هیچ کنسرت برای اجرای و سازماندهی، هیچ کالایی برای ارائه، هیچ داده جدید برای ورودی وجود ندارد.

از بین بردن مواضع یک پاسخ احتمالی به این تغییر است. مورد دیگر این است که کارکنان به همراه مدیران و همکاران خود مجددا کار را از پیش تنظیم کرده و مسئولیت‌های مختلفی را به عهده بگیرند.

حتی بسیاری از کارهایی که کارمندان اکنون انجام می‌دهند حتی چند هفته پیش تصور نمی‌شد. مردم در حال تبدیل شدن به مدیران بحران، مانیتورهای بهداشتی و هماهنگ کننده کار از خانه هستند.

در همین حال، کارگران در حال غلبه بر دفاتر دولتی، بیمارستان ها، فروشگاه های مواد غذایی و همچنین مشاغل خارج از چشم مردم در زنجیره های تامین، مجبورند روش‌های جدیدی از کار را پیدا کنند که به آن‌ها امکان دهد تا جمله به مسئولیت‌های حرفه‌ای که اکنون با آن روبرو هستند، مدیریت کنند.

تاثیر دائم corona virus بر مشاغل

استارت آپ ها اثرات عمیق تری خواهند دید

در حالی که این تاثیرات گسترده است، به احتمال زیاد آنها برای افرادی که در شرکت‌های کوچک و به ویژه در استارتاپ ها کار می‌کنند شدیدتر هستند. به دنبال کاهش مصرف آن در بازارهای مالی، سرمایه گذاران نوپا با فشارهای جدید روبرو هستند و آنها را به کارآفرینانی که بودجه خود را منتقل می کنند، منتقل می‌کنند.

مدیر عامل یک استارتاپی که من مطالعه کرده‌ام توسط سرمایه گذار اصلی وی هدایت شده است تا 50 درصد هزینه را کاهش دهد. وی همچنین در حال تعطیلی یک دفتر فیزیکی، تصاحب مالکیت محصول، تلاش برای ایجاد انگیزه و حفظ افراد در موقعیت‌های کلیدی و ایجاد یک انسجام اجتماعی است، همه در حالی که در حال ترسیم یک استراتژی فروش برای یک بازار است که در آن جریان دارد.

او تمام این کارها را از خانه انجام می‌دهد در حالی که به دو کودک خردسال در خانه کمک می‌کند. روزهای او هرگز پیش از همه گیری الگوی قابل پیش بینی نبود اما این نشانگر یک افراط و تفریط جدید است.

تغییرات عملیاتی این استارت آپ به دلیل COVID-19 به کار مدیرعامل ختم نمی‌شود. کارگران در شروع کار وی از جهات مختلفی تهیه شده‌اند. با گسترش سه دفتر در سطح جهان و سیاست موجود که مشوق کارگاه به گاه از خانه است، کنفرانس های ویدئویی و کار از راه دور چیز جدیدی نبودند.

اما اکنون همه کارمندان باقیمانده وی در حال تغییر عادات شغلی خود هستند زیرا می‌دانند چگونه می توان شیوه هایی مانند مصاحبه شغلی چهره به چهره و تماس غیررسمی را تکرار کرد.

حالا چی؟

به همین ترتیب، کارکنان سازمان‌های تاسیس شده نیز روال کار خود را تغییر می‌دهند. هماهنگ کننده هنری ارکستر که می‌دانم از پیش بینی قرار دادن برنامه های 90 ساعته برای مدیریت سریال های کنسرت به یک صفحه تقریبا خالی، با اطمینان کمی در مورد اینکه او اکنون چه کاری باید انجام دهد، پیش بینی شده است.

او با آشکار ساختن تنظیمات کنسرت‌های هفته شروع به کار کرد و سپس دوباره گروه بندی کرد. او به کار روی موج بعدی کنسرت ها منتقل شد اما خیلی زود لغو شد. او سپس به برنامه ریزی برای برنامه نویسی سال آینده منتقل شد اما این هنوز برای پر کردن ساعات او کافی نبود.

سرانجام، وی خدمات خود را برای کمک به بخش بازاریابی با ترجمه های کوتاه و ویرایش ارائه داد و تلاش های خود را برای راه اندازی یک مسابقه ترکیبی سمفونیک انجام داد که به هنرمندانی کمک می‌کند که وضعیت معیشت آنها توسط تاج آسیب دیده است.

در داخل دانشگاه خودم، همانند سایر مدارس، آموزش از کلاس‌های حضوری به یک قالب از راه دور منتقل شده است. جلوه‌های موج دار دور از دسترس هستند.

مربیان در تلاشند تا مواد را تبدیل کنند، متخصصان یادگیری نیروهای کار و کارگاه‌های پیشرو برای سهولت در انتقال هستند و مربیان با تجربه آموزش از راه دور بیشتر کسانی را که هیچکدام ندارند، راهنمایی می‌کنند.

در همین حال، محققان در تلاشند تا روشهایی را برای انجام تحقیقات خود از خانه پیدا کنند.

تاثیر دائم corona virus بر مشاغل

کار بازسازی

تحقیقات نشان می‌دهد که ایجاد ساختارهای کاری در پرواز غیر معمول نیست. رویدادهای مختلف غیر منتظره، فن آوری های جدید، مقررات، اختلافات کارگری و شگفتی ها و مشکلات بی عیب و نقص بیشتر موقعیت هایی را برای بازسازی کار فراهم می‌کند. اما این رویدادها با دستورالعمل‌های واضح در مورد چگونگی ساختار آن کار بسته بندی نمی‌شوند.

در پی این شوک ها، کسانی که در طبقه مغازه، در نیمکت آزمایشگاه یا در مجموعه برای تنظیم مجدد کار هستند و گاهی اوقات این تنظیم مجدد دائمی می‌شوند.

به عنوان مثال، در تحقیقات من نشان می‌دهم که، پس از معرفی فناوری جدید تعیین توالی DNA، کار در الگوهای مختلف در یک سری آزمایشگاه ها انجام می‌شود، زیرا افرادی که از تجهیزات جدید استفاده می‌کنند، روزانه مدل‌هایی را برای ترتیب کار ایجاد می‌کنند.

Corona virus شرط دیگری برای بازسازی نحوه کار ما است. هنوز مشخص است که وظایف چطور و چگونه تسویه می‌شوند و اینکه آیا این تغییرات به کارگران آسیب خواهد رساند یا خیر.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید